نوشیدن ستاره متولد خورشید محققان خورشید

نوشیدن: ستاره متولد خورشید محققان خورشید ستارگان اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات تاریخچه عوض کردن سرمربی در استقلال

بررسی تاریخچه تغییرات سرمربی در تیم فوتبال استقلال نشان می دهد هر گاه مدیران این کلوب اقدام به برکناری سرمربی کرده‌اند تیم‌شان نتیجه های بهتری کسب نکرده است!&nb

تاریخچه عوض کردن سرمربی در استقلال

تاریخچه عوض کردن سرمربی در استقلال

عبارات مهم : نیمکت

بررسی تاریخچه تغییرات سرمربی در تیم فوتبال استقلال نشان می دهد هر گاه مدیران این کلوب اقدام به برکناری سرمربی کرده اند تیم ارزش نتیجه های بهتری کسب نکرده است!

به گزارش مهر؛ آخرین باری که یک مربی غیر ایرانی روی نیمکت آبی پوشان نشست، به فصل ۸۲-۸۱، دومین دوره لیگ برتر حرفه ای باز می گردد. رولند کخ، مربی مشهور آلمانی و دستیار اول کریستوفر دام یکی از مشهور ترین مربیان آن وقت دنیا با پذیرفتن هدایت استقلال به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمد.

تاریخچه عوض کردن سرمربی در استقلال

وی تنهاه ۱۸ بازی روی نیمکت استقلال نشست و در حالی که ۷ بار برنده از زمین خارج شد، ۷ بار مساوی کرد و ۴ بار نیز شکست را برابر حریفان تحمل کرد آخر با حکم فتح الله زاده، مدیرعامل وقت استقلال به علت فشارهای وارده از سوی هواداران و جو نا مناسب روی سکوها از کار برکنار شد.

* برکناری کخ و انتصاب زرینچه

پس از اخراج وی، جواد زرینچه با حکم فتح الله زاده سرمربی تازه آبی پوشان شد. ولی کارنامه زرینچه در آن مقطع به قدری ضعیف بود که مدیرعامل استقلال بعد از تنها ۴ بازی و بدون این که حتی یک پیروزی بیاورد و تنها با یک امتیاز او را برکنار کند. مانند هر لحظه استقلالی ها در ایام سخت و بحرانی به سراغ مردی رفتند که همواره ناجی و فرشته نجات آنها بود. یعنی منصور پورحیدری.

بررسی تاریخچه تغییرات سرمربی در تیم فوتبال استقلال نشان می دهد هر گاه مدیران این کلوب اقدام به برکناری سرمربی کرده‌اند تیم‌شان نتیجه های بهتری کسب نکرده است!&nb

* و بازهم پورحیدری

پورحیدری هم تنها در ۴ هفته نهایی وقت داشت تا به اوضاع استقلال و شرایط این تیم در جدول سر و سامان دهد. ولی حاصل کار این مرد با تجربه هم خیلی بهتر از زرینچه نبود. استقلال با هدایت پورحیدری از ۴ بازی تنها یک بار برنده خارج شد و سه بار با شکست میدان را ترک کرد تا آبی ها فصلی کابوس واری را با مدیریت علی فتح الله زاده و هدایت سه مربی به نام های رولند کخ، جواد زرینچه و منصور پورحیدری سپری کنند.

در نهایت تیم استقلال بعد از تیم های سپاهان، پاس، پرسپولیس، فجر سپاسی، پیکان، سایپا، فولاد و ذوب آهن در لیگی که با ۱۴ تیم برگزار می شد به جایگاهی بهتر از نهم دست پیدا نکرد و تنها ۵ تیم برق شیراز، استقلال اهواز، ابومسلم، صنعت نفت و ملوان پایین تر از آن در جدول قرار گرفتند.

تاریخچه عوض کردن سرمربی در استقلال

* دیکته نا نوشته

کخ آخرین مربی خارجی بود که در تاریخ کلوب استقلال روی نیمکت این تیم نشست و هرچند چیزی در حدود ۴۰ درصد از امتیازات ممکن را گرفت، ولی نارضایتی هواداران و فشار زیاد آنها بر مدیریت کلوب باعث شد تا فتح الله زاده جهت کاستن از فشار هواداران به خواسته آنها که برکناری کخ بود تن بدهد.

وی در آخر فصل و در پاسخ به این سئوال که: «آیا برکناری کخ در آن مقطع که هنوز فصل به اتمام نرسیده بود کار درستی بود؟» پاسخ داد: «دیکته ننوشته غلط ندارد، ما باید این کار را می کردیم تا وقت نشان دهد برکناری کخ اشتباه بود. وگرنه من خودم همان موقع می دانستم که نباید این کار را می کردم».

بررسی تاریخچه تغییرات سرمربی در تیم فوتبال استقلال نشان می دهد هر گاه مدیران این کلوب اقدام به برکناری سرمربی کرده‌اند تیم‌شان نتیجه های بهتری کسب نکرده است!&nb

استقلال در فصلی که می توانست با کخ جایگاهی به مراتب بهتر از نهم در یک لیگ ۱۴ تیمی به دست آورد، به خاطر فشار هوادارانش این موقعیت را از دست داد تا در آخر فصل هم کخ مدعی شود که در صورت ادامه کار در استقلال این تیم شانس بیشتری داشت و هم فتح الله زاده مدعی باشد با علم به این که این تغییرات پاسخ نمی دهد، به خواسته هواداران دست به این تغییرات زد.

* ناصر حجازی، مرد محبوب سکوها

تاریخچه عوض کردن سرمربی در استقلال

کخ آخرین مربی خارجی استقلال بود، ولی آخرین مربی برکنار شده است این تیم در میانه میدان نبود. ناصر حجازی مرد محبوب سکوهای استقلال در شهریور سال ۸۶ جهت دومین بار حکم سرمربیگری استقلال را از علی فتح الله زاده مدیرعامل وقت آبی ها گرفت.

حضور او در تمرینات با استقبال بی سابقه هواداران همراه بود تا فصلی رویایی جهت هواداران این تیم تداعی شود. ولی سکوهای ناراضی و همواره ملتهب استقلال زیاد از ۱۴ بازی به مرد محبوب سکوها مجال نداد و در حالی که آبی پوشان با ۵ پیروزی، ۵ تساوی و ۴ شکست کارشان را دنبال می کردند، آخر فتح الله زاده تسلیم سکوهای ناراضی شد تا فیروز کریمی جای ناصر حجازی را روی نیمکت آبی ها بگیرد.

* فیروز کریمی

عملکرد فیروز کریمی هم خیلی بهتر از زنده یاد حجازی نبود. کریمی ۲۰ بازی هدایت آبی پوشان را عهده دار بود و توفیقی زیاد از ۶ پیروزی و ۵ مساوی نداشت و ۹ شکست در کارنامه این مربی مشهور ثبت شد تا استقلال با کسب تنها ۴۳ امتیاز در آن فصل به جایگاهی بهتر از سیزدهم جدول در لیگ هجده تیمی نرسید تا حاصل تغییرات در کادر فنی در این تیم ثمر بخش نباشد.

باشگاه استقلال در فصل ششم نیز با مدیریت علی فتح الله زاده و هدایت یکسان ناصر حجازی و فیروز کریمی به رده سیزدهم رسید تا یکی از ضعیف ترین سال های این تیم شکل گرفته باشد.

* وجوه مشترک

فصل های دوم و ششم لیگ برتر جهت استقلال چند وجه یکسان داشت. نخستین وجه یکسان این که مدیریت کلوب استقلال در هر دو مقطع بر عهده علی فتح الله زاده بوده هست. دوم این که تیم در هر دو فصل که در رده های ۹ و ۱۳ جدول قرار گرفت، از پایین رده پنجم جدول را داشت.

وجه اشتراک سوم این که ضعیف ترین فصل های استقلال از نظر امتیاز گیری بوده و وجه اشتراک سوم این دو دوره از لیگ برتر این بوده که استقلال تنها در این دو دوره دست به عوض کردن مربی زده است.

سومین وجه اشتراک فصل های دوم و ششم این است که در آخر هر دو فصل، هدایت آبی پوشان جهت جام حذفی به امیر قلعه نویی سپرده شد و تیم استقلال با هدایت قلعه نویی در هر دو فصل قهرمان جام حذفی شد.

* تغییرات ناکام روی نیمکت

سابقه در تیم استقلال نشان می دهد که تغییرات روی نیمکت این تیم نه تنها نتیجه مثبتی نداشته، بلکه همواره کار را از قبل هم خرابتر کرده هست. رولند کخ قبل از برکناری از استقلال در لیگ دوم ۳۹% امتیازات را گرفته بود. ولی جواد زرینچه صفر و منصور پورحیدری تنها ۲۵% امتیازات ممکن را بعد از کخ در آن سال کسب کردند.

زنده یاد ناصر حجازی هم در مدت حضورش روی نیمکت استقلال ۳۶% امتیازات ممکن را کسب کرده بود. ولی فیروز کریمی جانشین وی نتوانست زیاد از ۳۳% امتیازات ممکن را به دست آورد.

واژه های کلیدی: نیمکت | استقلال | استقلال | هواداران | هواداران | ناصر حجازی | منصور پورحیدری | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs