نوشیدن ستاره متولد خورشید محققان خورشید

نوشیدن: ستاره متولد خورشید محققان خورشید ستارگان اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مسئولیت حفاظت مجلس برعهده سپاه است / بروجردی

رییس کمیسیون امنیت ملی از بعضی فرافکنی‌ها در جلسه کمیسیون امنیت راجع به اتفاق تروریستی در مجلس انتقاد کرد. 

مسئولیت حفاظت مجلس برعهده سپاه است / بروجردی

بروجردی : مسئولیت حفاظت مجلس برعهده سپاه است

عبارات مهم : امنیت

رییس کمیسیون امنیت ملی از بعضی فرافکنی ها در جلسه کمیسیون امنیت راجع به اتفاق تروریستی در مجلس انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا ، علاالدین بروجردی راجع به جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اطراف اتفاق تروریستی 17 خرداد در مجلس شورای اسلامی گفت: در چهار چوب مسئولیت های کمیسیون و ماموریتی که جهت پیگیری این عنوان از جانب ریاست مجلس به کمیسیون امنیت ملی محول شده است بود، نخستین جلسه را برگزار کردیم و هفته آینده نیز دومین جلسه در این راستا با حضور مسئولان سپاه پاسداران ، حراست مجلس و وزارت اطلاعات برگزار می شود.

مسئولیت حفاظت مجلس برعهده سپاه است / بروجردی

وی راجع به این جلسه تشریح کرد: برآورد اولیه در این جلسه صورت گرفت و تاکید شد که اصولا مسئولیت حفاظت مجلس – که جزء رده های مهم حفاظتی در کشور به علت حضور سران سه قوه در چنین جایگاهی است- بر عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی در تشریح کارها صورت گرفته از جانب مجلس در جهت ایمن سازی در چند ماه گذشته نیز گفت: در این زمینه سختى ها و آسانى ها های فراوانی در طی چند ماه گذشته وجود داشته هست، ولی به طور خاص در مورد احتمال حمله داعش در چند ماه گذشته، نامه رسمی به سپاه پاسداران از جانب حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی نوشته شده است بود.

رییس کمیسیون امنیت ملی از بعضی فرافکنی‌ها در جلسه کمیسیون امنیت راجع به اتفاق تروریستی در مجلس انتقاد کرد. 

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد : دو ماه قبل از جانب حوزه ریاست تاکید شد که این احتمال جدی است و باید جدی گرفته شود و کارها مورد نیاز در این خصوص صورت پذیرد.

وی با اشاره به دستورات رییس مجلس راجع به ایمن سازی ساختمان قوه مققنه گفت: در همین مدت هم تصمیماتی که اطراف مجلس اتخاذ شد به دستور ریاست مجلس بود اعم از دیوار کشی و ایجاد یک سری کارها فراتر از گذشته از قبیل ایجاد نرده های غیرقابل عبور اطراف ساختمان . این بیانات که مجلس در این زمینه کوتاهی کرده هست، دقیق نیست و در این مساله حساس نباید فرافکنی صورت گیرد.

وی در تشریح اوضاع منطقه با توجه به فعالیت گروه های تروریستی تاکید کرد: اوضاع جدیدی در منطقه ایجاد شده است و ترکش های چنین بحرانی به کشور ما هم اصابت کرد.

مسئولیت حفاظت مجلس برعهده سپاه است / بروجردی

بروجردی ادامه داد: چنین شرایطی می طلبد که با یک همکاری جدی و هم افزایی با همکاری همه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بتوانیم با گروه های تروریستی که جمهوری اسلامی نقش جدی در انهدام آن ها در خارج از مرزها و داخل داشته عمل کنیم؛ بنابراین این گونه بیانات فرافکنانه هیچ گونه کمکی به یک مبارزه جدی و هوشمندانه با این پدیده شوم نخواهد داشت.

وی در ارزیابی از مسئولیت سنجی نهادهای موظف در این اتفاق نیز گفت: ارزیابی بنده این است که با توجه به فضای پایدارامنیتی کشور ، آستانه حساسیت متناسب با اوضاع تازه منطقه در ارگان های مسئول وجود نداشت و پایین بود و باید با توجه به اتفاق ای که رخ داد، این حساسیت را به لحاظ محاسبات در حداکثر میزان خود داشته باشیم. اتفاق رخ داده هشداری جدی به لحاظ امنیتی بود تا در ارتباط با مجموعه سیاست گذاری ها و ساختار جدیدی که در دست طراحی و اجرا است از هرگونه غفلتی فاصله بگیریم.

رییس کمیسیون امنیت ملی از بعضی فرافکنی‌ها در جلسه کمیسیون امنیت راجع به اتفاق تروریستی در مجلس انتقاد کرد. 

وی در این گفت وگو که با منزل ملت انجام داده هست، تاکید کرد: طبیعتا با توجه به ادامه این روند گزارش تکمیلی در خصوص این اتفاق متعاقبا ارائه خواهد شد.

واژه های کلیدی: امنیت | اسلامی | کمیسیون | تروریستی | ریاست مجلس | انقلاب اسلامی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs